dugun fotografı mekanları-rahmi koç müzesi

http://dugunfotografiatolyesi.blogspot.com.tr/

Bu fotoğraflar sizi geçmişe götürüyor…


Düğün ve Nişan fotoğrafı çekiminde mekan tercihleri arasında Rahmi Koç müzesi pek çok düğün fotoğrafçısının favori yerlerinden biridir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi kış aylarında ,yağmurlu günlerde düğün fotoğrafı çekimi yapılabilecek kapalı mekanların yok denilecek kadar az olmasıdır. Var olan kapalı mekan yerleri ise köşkler, oteller vb. gibi yerler oldukça yüksek ücret talep etmektedir. Evlilik hazırlık aşamasında bulunan ve bütçelerine ayrı bir zaman harcayan gelin damat adaylarına gerek bütçesi gerekse sunduğu alan ve hizmetleri ile Rahmi Koç Müzesini ilk tercihleri arasına eklemeleri her zaman tavsiye ediyoruz.

Tabiki düğün fotoğrafı çekimlerinde kış aylarında yoğunlukla tercih edilse de yaz ayları içinde alternatif çekim mekanı olarak düşünülebilir. İçerisinde yer alan nostalji kokan araç ve objeleri ile çok güzel nostalji içeren retro fotoğraflar elde edebiliyorsunuz.

Rahmi Koç müzesi çoğu zaman klasik arabalar ile  anılmasının yanında müze içerisinde geçmişi bugünümüze taşıyan tarihi dokusunu kaybetmemiş pek çok araç bulunuyor. Çekimler esnasında araba tutkunu damat adaylarının dikkatlerini dağıtan klasik otomobil ve araçların içerisine girip fotoğraf çektirebileceğiniz birkaçı şöyledir ;

Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, Atlı Tramvay, Littorina Mototren, DC-3 Uçak. Askeriyeye ait objelerde (denizaltı, helikopter vb.) çekim yapılamamaktadır.

Çekim sırasında yoruldunuz yahut yiyecek içecek bir şeylere ihtiyacınız oldu ise Fenerbahçe vapurunda ve müze bahçesinde sizlere güzel bir hizmet bulunan kafeteryası bulunmaktadır.

 

Rahmi Koç Müzesinde Düğün&Nişan fotoğrafı çektirecek çiftlere tavsiyelerimiz;

Müzede Düğün&Nişan fotoğrafı çekimi ücretlidir ve 2015 yılı itibariyle randevu sistemine geçilmiştir. Düğününüze ulaşım için Tan Turizm Otobüs Kiralama firmasını tavsiye ederiz


Copyright © Atölye 365