Düğün Fotoğrafı Mekanları ; Kuzguncuk

Düğün hazırlıkları başladı ve sıra düğün fotoğrafı çekimi planlarına geldi ise içerisinde birçok bileşeni barındıran özelliği ile dış mekan çekim yerlerinden  Kuzguncuk Dört 5 ‘lik noktalardan biridir. İstanbul da tarihi yapısını koruyan ve Düğün fotoğrafçılarının yanında sokak fotoğrafı çekmeyi sevenlerinde uğrak mekanı olan Kuzguncuk bir film seti edasıyla  renkli sokakları, tarih kokan evleri ile açık alan fotoğraf çekim yeri halini almış durumda.

Türkiye’nin sevilen aile dizileri Perihan Abla,Ekmek Teknesi ve buraya  2 durak mesafede olan Çengelköy de Süper Baba gibi dizilerin  çekilmesi ile birlikte kuzguncuğun popülerliği oldukça yükselmiş olup mahalle sakinlerini offf dedirtecek hale getirmiş. Bazı kapılarda “Fotoğraf çekilmesi yasak”  yazıları yer alsa da bizler yasak olmayan her kapıda güzel kareler çıkarabiliyoruz :)

Zamanı kısıtlı olan Gelin&Damat adayları için  bu bölge  en güzel çekim merkezidir. Özellikle Düğün fotoğrafçılarına Gelin&Damat adaylarını yormadan fotoğraf çekim rotası sağlıyor. İcadiye caddesinden başlayıp Kuzguncuk bostanından iç sokaklara girerek rengarenk evler arasında ,arnavut taşı sokaklarında nostaljik ve aynı zamanda renkli kareler alabiliyorsunuz. Sokak aralarında ki renkli çekimlerin ardından sahile inip boğaz manzarası ile çekimlerin tamamlanması 2 -2,5 saatlik zaman dilimi yeterli olabiliyor.

Burayı ziyaret etmeyenler var ise Düğün çekimi sonrasında telaşelerini atlattıktan sonra tarihi dokunun tadını çıkarmayı, meşhurrrr “Git Derdini Marco Paşa'ya anlat” sözünün sahibi ve Kızılayın kurucularından Marco Paşanın mezarlığı, Fethi Ahmet Paşa Yalısı, boğaz manzarası eşliğinde sahilde yer alan küçük çay kahve mekanını, Kuzguncuk halkı ve derneğinin sahiplenmesi ile varlığını koruyan Kuzguncuk Bostanı ve festivallerini özellikleri saymakla bitmeyen aynı zamanda içerisinde şairleri, heykeltıraşları barındırmış bu mekanı ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Kuzguncuk'ta Düğün&Nişan fotoğrafı çektirecek çiftlere tavsiyelerimiz;

Hafta sonları sahil sahil trafiği yoğun olmasından dolayı geliş-gidiş saatlerini iyi hesaplamak gerekebilir.

Sokak araları çok dar olması ve evlerin önünde park eden araçların  olması fotoğraflarda her marka aracı görmenize neden olabiliyor.