Düğün Fotoğrafı Mekanları ; Emİrgan Korusu

İstanbul’da düğün çekimi denildiğinde  ipi göğüsleyen yerlerden birisi de Emirgan Korusu'dur. Nisan ayı düğün fotoğrafçılarının yıla merhaba dediği bir zaman dilimi olsa da  Emirgan Korusu için geleneksel hale gelen Lale Festivalinin başlangıcıdır ve bu dönemde Emirgan Korusu ayrı bir canlılık kazanır. Lale süslemeleri peyzaj çalışmaları ile evlenecek çiftlerin düğün çekimlerinde renk cümbüşü ve görsel zenginliği ile Gelin&Damat adaylarının ve düğün  fotoğrafçılarının vazgeçilmez mekanlarından olmasın nedenlerinden bir tanesi de bu festivaldir.

Her ne kadar içerisinde Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk olarak 3 köşk  olsa da mekanların içerisinde veya yakınlarında fotoğraf çekimine izin verilmediğinden fotoğraf çekimi yapılamıyor. Lakin düğün çekimi esnasında yorulduğunuz anda 3-5 dakika oturup şöyle  bir nefes almak isterseniz köşkler içerisinde  Beltur'un hizmet verdiği kafelerinden faydalanıp soluklanabiliyorsunuz. Köşk içerisinde Düğün fotoğrafı  çekememenin açığını ise koruluk  içerisinde yer alan küçüklü büyüklü gölet ve havuzu, yürüyüş yolları ve minyatür köprüleri  güzellikleri ile sizlere köşkü aratmıyor.

Aynı zamanda parkın merkezinde yer alan büyük puntolar ile yazılmış  “İstanbul” yazısı ile güzel bir hatıra fotoğrafı çekip  az ilerisinde yer alan boğaz manzarasıyla düğün fotoğrafı çekiminize keyif katabiliyorsunuz.

Emirgan Korusunda Düğün fotoğrafı & Nişan fotoğrafı çektirecek çiftlere tavsiyelerimiz;

Festival zamanı oldukça kalabalık olduğundan düğün çekimi yada nişan çekimi için erken saatleri tercih etmeleri kolaylık olacaktır.

Havaların güneşli olduğu özellikle pazar günleri sahil trafiği  hatta Emirgan Koruluğuna girişler oldukça yoğun olabiliyor.